McGregor thumbon Khabibin - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

03/04/2020 21:59

McGregor thumbon Khabibin

Sport

Gazeta Express

03/04/2020 21:59

Conor McGregor ka reaguar pas lajmit se Khabib Nurmagomedov nuk do të duelojë ndaj Tony Ferguson në eventin UFC-249.

Ky event do të organizohet më 18 prill edhe pse ende nuk ka një vend se ku do të zhvillohet ai për shkak të coronavirus.

“Të dy, Tony dhe Khabib luanin lojën e pulës, se kush është pulë dhe kush tërhiqet i pari. Khabib humbi këtë sdë dhe u tërhoq. Tashmë ai është tërhequr 3 herë nga kjo sdë, ndërsa Tony 2 herë”, tha McGregor. Më tej, irlandezi tha: “Khabib iku i frikësuar në shtëpinë e tij, u largua nga Amerikë. Urime Tony për toren”.

Në fund, McGregor tha se është gati të duelojë. “Jam në formën e duhur për t’u ndeshje dhe jam gati. Në llim i thashë vetes që jam me fat që nuk kam një duel në këtë periudhë. Gjithsesi, nëse do të kisha do të dueloja dhe toja”, tha McGregor.