Kjo është paraqitja e Dafina Zeqirit në “Festivalin e Këngës” në RTK - Gazeta Express
string(66) "kjo-eshte-paraqitja-e-dafina-zeqirit-ne-festivalin-e-kenges-ne-rtk"

Kjo është paraqitja e Dafina Zeqirit në “Festivalin e Këngës” në RTK

Muzike

Gazeta Express

27/10/2023 0:49

Gjatë mbrëmjes së sotme në ambientet e Pallatit të Rinisë po mbahet “Festivali i Këngës” në Prishtinë

Këngëtarja Dafina Zeqiri ka performuar hitin e saj “Veq ti”.

Lexo Edhe:

Tetëmbëdhjetë këngëtarë/bende janë përzgjedhur që të marrin pjesë në netët finale të Festivalit të parë të Këngës, të organizuar nga Radiotelevizioni i Kosovës.

Ato janë vlerësuar për diversitetin e zhanreve të ndryshme. InorgA me këngën “Shumë herë më nervozojnë”, Albin me “Ajo”, Bana Zahiti me “Dukat”, La Fazani me “Oj Kosovë”, Arjela Krasniqi me “Emri grua”, Auron Deva me “Çmimi i dashnisë”, Vjosa Shehu me “Vetes”, Angus Dei me “Një zemër për dy”, Ermal Demiri me “Merri”, Franc Koruni me “Shqip”, Mentor Mripa me “Po ju rrëfehem”, Neki Emra me “Heroi im”, Nita Latifi me “Marrëzi”, Saranda Alija me “Mendj ku je”, Teuta Statovci me “Sekreti i tij”, Urban Band me “Ëndrrat s’kanë faj”, Klea Dina me “Trenat” dhe Hilmi Obertinca me “Pa ty s’më rrihet” do të prezantohen në Festivalin e Këngës.