Kjo është lista e përformuesve në Sunny Hill Festival – prin Dua Lipa me J Balvin - Gazeta Express
string(79) "kjo-eshte-lista-e-performuesve-ne-sunny-hill-festival-prin-dua-lipa-me-j-balvin"

Muzike

Gazeta Express

22/07/2022 22:56

Kjo është lista e përformuesve në Sunny Hill Festival – prin Dua Lipa me J Balvin

Muzike

Gazeta Express

22/07/2022 22:56

Është kompletuar lista e të gjithë pjesëmarrësve që do të përformojnë këtë vit në Sunny Hill Festival në Prishtinë

Normalisht, listës së këtij linë-up i prin kush tjetër pos Dua Lipës, e cila do t’i kthehet me një paraqitje këtij festivali pas disa viteve.

E pas Duas, emrat më të njohur që do ta ndezin atmosferën në Prishtinë janë yjet J Balvin, Diplo, Skepta.

Pas tyre vjen edhe një seri artistësh të njohur si; AJ Tracey, Mahmood, Regard dhe Burak Yeter.

E festës më të madhe të muzikës në Ballkan më 4, 5, 6 dhe 7 gusht do i bashkohen edhe një sërë yjesh kosovarë e shqiptarë si Azet, Dhurata Dora, Elvana Gjata, Ghetto Geasy, Kida, Ledri Vula, Yll Limani, etj. /GazetaExpress/