Kjo është arsyeja e vërtetë pse vdiq reperi Coolio - Gazeta Express
string(50) "kjo-eshte-arsyeja-e-vertete-pse-vdiq-reperi-coolio"

Muzike

Gazeta Express

06/04/2023 22:51

Kjo është arsyeja e vërtetë pse vdiq reperi Coolio

Muzike

Gazeta Express

06/04/2023 22:51

Reperi Coolio vdiq nga një mbidozë e fentanilit në moshën 59-vjeçare në shtator të vitit 2022, konfirmoi një zëdhënës i familjes për TMZ të enjten.

Krijuesi i hiteve Gangstas Paradise, emri i vërtetë i të cilit është Artis Leon Ivey Jr, kishte gjithashtu gjurmë heroine dhe metamfetamine në sistemin e tij kur u gjet i vdekur më 28 shtator në dyshemenë e banjës së shtëpisë së një miku të tij në LA.

Lexo Edhe:

Zëdhënësi Jarel Posey gjithashtu bëri të ditur se astma dhe pirja e duhanit gjatë gjithë jetës kishin luajtur rol shumë të madh në vdekjen e tij.

Fëmijët e Coolio-s, Brandi, Jackie, Melan, Christopher, Artis III, Darius dhe Artisha “do ta kujtojnë babanë e tyre për njeriun e madh që ishte” dhe duan që publiku të dijë se sa shumë i donte, tha Posey.

Familjarët dhe shoqëria e muzikantit tani planifikojnë të nderojnë babanë e tyre përmes dokumentarëve dhe filmave – dhe të zgjerojnë më tej trashëgiminë e tij muzikore.

Kujtojmë se gjatë karrierës së tij, Coolio kishte kënduar edhe në Prishtinë.