Finalja e Wimbledon: Kyrgios e fiton setin e parë ndaj Djokovicit - Gazeta Express
string(64) "finalja-e-wimbledon-kyrgios-e-fiton-setin-e-pare-ndaj-djokovicit"

Sporte tjera

Gazeta Express

10/07/2022 15:44

Finalja e Wimbledon: Kyrgios e fiton setin e parë ndaj Djokovicit

Sporte tjera

Gazeta Express

10/07/2022 15:44

Nick Kyrgios ka arritur të fitojë setin e parë në finalen e Wimbledonit ndaj Djokovicit.

Në fund të setit të parë, Kyrgios printe 6:4, duke e vulosur atë set me një super as, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Tenisti australian ishte fantastik në shërbimet e tij, kurse arriti të triumfonte edhe në game-in e pestë, e që ishte vendimtar.

Kujtojmë se Djokovic kishte humbur setat e parë edhe në gjysmëfinale dhe çerekfinale, por më pas e kishte fituar ndeshjen. /Gazeta Express/