Festa e "çmendur" e Bad News Eagles, pas kualifikimit në "Legends Stage" - Gazeta Express
string(67) "festa-e-cmendur-e-bad-news-eagles-pas-kualifikimit-ne-legends-stage"

Sporte tjera

Gazeta Express

12/05/2022 18:26

Festa e “çmendur” e Bad News Eagles, pas kualifikimit në “Legends Stage”

Sporte tjera

Gazeta Express

12/05/2022 18:26

Ekipi kosovar në CS:GO, Bad News Eagles nuk po ndalet me suksese historike. Ata kanë arritur që të kualifikohen në “Legends Stage” në turneun më të madh në botë, PGL Antwerp Major 2022.

Ata triumfuan 2:1 në map-a ndaj ekipit brazilian, MIBR, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

MIBR arritën të mposhtin ekipin kosovar në “Nuke” me rezultat (13:16), por që u mposhtën në Ancient, shkruan Gazeta Express.

“Bad News Eagles” e nisen ndeshjen në mënyrë fenomenale duke fituar tetë raunde radhazi, por “mibr” ishin më të përgatitur në mapin që zgjodhën.

Ndërkohë në “Ancient”, BNE fituan shumë pikë në T Side dhe me lehtësi triumfuan në fund 16:8.

E map-i i fundit ishte në Vertigo, të cilin e fituan Bad News Eagles me rezultat 16:10.