Dy garueset kosovare nuk arritën ta mbyllnin shtegun në Itali - Gazeta Express
string(61) "dy-garueset-kosovare-nuk-arriten-ta-mbyllnin-shtegun-ne-itali"

Dy garueset kosovare nuk arritën ta mbyllnin shtegun në Itali

Sporte tjera

Gazeta Express

25/01/2023 13:46

Skitaret kosovare, Lirika Deva dhe Enxhi Sefaj e kanë përfunduar garimin e sotëm në disiplinën e sllallomit në EYOF Friuli Venezia Giulia 2023.

Të dy garueset ishin të pa fat, pasi shkaku i kushteve të vështira, dolën nga shtegu në lëshimin e parë, sikurse edhe 23 garuese të tjera, pa e llogaritur edhe lëshimin e dytë.

Lexo Edhe:

Lirika dhe Enxhi do të garojnë edhe nesër në disiplinën e sllallomit të madh. /Gazeta Express/