Dua Lipa falënderon Presidenten, normalisht nuk i publikon fotot ku shihet Prindoni - Gazeta Express
string(82) "dua-lipa-falenderon-presidenten-normalisht-nuk-i-publikon-fotot-ku-shihet-prindoni"

Lajme

Gazeta Express

06/08/2022 13:45

Dua Lipa falënderon Presidenten, normalisht nuk i publikon fotot ku shihet Prindoni

Lajme

Gazeta Express

06/08/2022 13:45

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, e ka falenderuar Presidenten Vjosa Osmani, e cila dje e nderoi me titullin Ambasadore Nder e Republikës së Kosovës, raporton Express.

Lipa ka publikuar edhe disa fotografi nga ceremonia, por vetëm ato me Osmanin.

Advertisement

Ajo ka përsëritur se rinia e Kosovës e meriton liberalizimin e vizave.

“Dje pasdite u nderova me titullin Ambasadore e Nderit e Republikës së Kosovës nga Presidentja jonë Vjosa Osmani. Është nder dhe privilegj që jam në gjendje ta prezantoj vendin tim para gjithë botës dhe të vazhdoj me punën time për të ndikuar globalisht që të shohim se ne lëmë gjurmët tona dhe bëjmë dallimin. Rinia e Kosovës e meriton t’i liberalizohen vizat për të lëvizur lirshëm dhe të ëndërrojë shumë. Faleminderit”, ka shkruar Lipa.