Driton Kuka kritikon të rinjtë, ua përmend faktorët që po ua mohojnë sukseset në sport - Gazeta Express
string(85) "driton-kuka-kritikon-te-rinjte-ua-permend-faktoret-qe-po-ua-mohojne-sukseset-ne-sport"

Sporte tjera

Gazeta Express

07/07/2022 12:24

Driton Kuka kritikon të rinjtë, ua përmend faktorët që po ua mohojnë sukseset në sport

Sporte tjera

Gazeta Express

07/07/2022 12:24

Driton Kuka njihet si një trajner shembull për disiplinë dhe për menaxhim me plot sukses të jetës së një sportisti.

Trajneri më i mirë i botë i xhudos ka nxjerrë kampionë evropianë, botërorë e olimpikë falë punës së palodhshme dhe mjeshtërisë së tij, por edhe të faktorëve të tjerë, siç është disiplina e një sportisti, shkruan “Gazeta Express”.

Lexo Edhe:

Por, trajneri pejan e ka shprehur brengën e tij për gjeneratat e reja, ndaj të cilave ka kritika për shkak të jetës që po e bëjnë të rinjtë.

Ai i ka përmendur një nga një pengesat që po ua mohojnë atyre sukseset ndërkombëtare në sport.

Së fundmi, xhudoja ishte edhe një herë e suksesshme dhe ia zbardhi fytyrën Kosovës me pesë medalje të fituara në Lojërat Mesdhetare. /Gazeta Express/