Dreni vjen me “Në sytë e tu” për Shën Valentin - Gazeta Express
string(44) "dreni-vjen-me-ne-syte-e-tu-per-shen-valentin"

Muzike

Gazeta Express

14/02/2022 19:20

Dreni vjen me “Në sytë e tu” për Shën Valentin

Muzike

Gazeta Express

14/02/2022 19:20

Këngëtari Dren Abazi ka lansuar këngën e tij një ditë para Shën Valentinit

Është kjo një këngë baladë e Drenit që sjell një melankoli plot dashuri për të gjithë ata të dashuruar.

Lexo Edhe:

Kënga është lansuar më 13 shkurt, por ajo tek sot ka nisur që të dëgjohet më shumë për shkak të festës së të dashuruarve.

“Në sytë e tu” është më shumë një këngë e inspiruar paksa në stilin e mbretit të baladave, Leonard Cohen.

Edhe kjo këngë është punuar me tekst, muzikë dhe orkestrim të Dren Abazit. /GazetaExpress/