Basketbolli në zi, ndërron jetë sportistja 19 vjeçare - Gazeta Express
string(52) "basketbolli-ne-zi-nderron-jete-sportistja-19-vjecare"

Basketboll

Gazeta Express

01/02/2023 10:47

Basketbolli në zi, ndërron jetë sportistja 19 vjeçare

Basketboll

Gazeta Express

01/02/2023 10:47

Basketbolli është në zi sot.

Basketbollistja e re malazeze, Ivona Djikanovic ka ndërruar jetë në moshë të re.

Lexo Edhe:

19 vjeçarja po luftonte qe një kohë me një sëmundje të rëndë, së cilës nuk mundi t’i bënte ballë, njoftojnë mediat malazeze, përcjellë “Gazeta Express.

Ivona më saktësisht ishte duke u përballur me leukeminë akute, ndërsa kishte shkuar në Turqi për trajtim.

Por, për fatin e saj të keq, sëmundja iu përhap nëpër trup dhe më s’kishte shpëtim.

Djikanovic është marrë me basketboll që nga viti 2016, ndërsa ka luajtur për ekipet Roling dhe ZKK Niksic. /Gazeta Express/