Bad News Eagles shpallet kampion në turneun e Pragës, skuadra fiton edhe mbi 20 mijë dollarë - Gazeta Express
string(91) "bad-news-eagles-shpallet-kampion-ne-turneun-e-prages-skuadra-fiton-edhe-mbi-20-mije-dollare"

Sporte tjera

Gazeta Express

18/09/2022 22:34

Bad News Eagles shpallet kampion në turneun e Pragës, skuadra fiton edhe mbi 20 mijë dollarë

Sporte tjera

Gazeta Express

18/09/2022 22:34

Ekipi kosovar në CS:GO, Bad News Eagles, ka triumfuar në finalen e madhe të turneut “Tipsport”.

Ky turne u mbajt në Pragë të Republikës së Çekisë, teksa BNE në finale mposhti ekipin, ECLOT, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Bad News Eagles e fituan këtë ndeshje 2:0 në mapa – 6:12 në Inferne dhe 16:10 në Ancient.

Pas triumfit në finale, ekipi nga Kosova ka fituar 20.650 dollarë.

/Gazeta Express/