100 milionë për “Dale” të Butrint Imerit - Gazeta Express
string(38) "100-milione-per-dale-te-butrint-imerit"

100 milionë për “Dale” të Butrint Imerit

Muzike

Gazeta Express

28/04/2022 20:57

Kënga “Dale” që u lansua vitin e kaluar në youtube dhe që këndohet nga Butrint Imeri, Ledri Vula dhe Kida ka arritur 100 milionë

Edhe një hit kosovar me 100 milionë në youtube.

Kënga hit e verës së kaluar “Dale” e Butrint Imerit, të cilën ai e këndon në bashkëpunim me Ledri Vulën dhe Kidën ka arritur mbrëmë 100 milionë klikime në youtube.

Këtë këngë e kishte punuar producenti Çelik Lipa kurse teksti i këngës ishte punuar nga Butrint Imeri, Ledri Vula dhe Bardhi.

Pas këtij suksesi, Butrinti ka shkruar në Story të Instagramit “shihemi shpejt”, që do të thotë se ai paralajmëron këngë të re.

Kënga ishte lansuar më 3 korrik në youtube, saktësisht para nëntë muajve dhe tani ka më shumë se 100 milionë klikime në këtë kanal. /GazetaExpress/