U raportua që merr pagë 7,500 euro si këshilltar i Gërvallës, reagon Gani Jakupi - Gazeta Express
string(78) "u-raportua-qe-merr-page-7500-euro-si-keshilltar-i-gervalles-reagon-gani-jakupi"

Lajme

Gazeta Express

21/11/2023 21:43

U raportua që merr pagë 7,500 euro si këshilltar i Gërvallës, reagon Gani Jakupi

Lajme

Gazeta Express

21/11/2023 21:43

Këshilltar i jashtëm për çështje kulturore dhe mediatike Gani Jakupi, ka reaguar për herë të parë pas raportimit të Periskopit se është angazhuar nga ambasadori i Kosovës në Bruksel Agron Bajrami dhe paguhet 7 mijë e 500 euro në muaj ose 90 mijë euro në vit nga Ministria e Punëve të Jashtme.

Super-këshilltari ka shkëmbyer komente me një llogari në Facebook, duke thënë se ka te vërteta në raportim, por se nuk ka të drejtë ta komentojë publikisht.

Lexo Edhe:

“Ka t’vërteta e ka edhe rrenë. Ose dezinformim. Por nuk kam t’drejtë me komentue publikisht”, ka shkruar Jakupi.