U përleshën me 3 rusë pranë Uzinës së Përpunimit të Armëve në Gramsh, dy ushtarët shqiptarë përfundojnë tek Trauma - Gazeta Express
string(113) "u-perleshen-me-3-ruse-prane-uzines-se-perpunimit-te-armeve-ne-gramsh-dy-ushtaret-shqiptare-perfundojne-tek-trauma"

U përleshën me 3 rusë pranë Uzinës së Përpunimit të Armëve në Gramsh, dy ushtarët shqiptarë përfundojnë tek Trauma

Shqiperi

Gazeta Express

20/08/2022 21:56

Dy ushtarë shqiptarë të cilët ishin caktuar me detyrë për ruajtjen e Uzinës së Përpunimit të Armëve në Gramsh, kanë mbetur të plagosur mbrëmjen e sotme pasi janë përplasur fizikisht me 3 shtetas rusë, të dyshuar si agjentë.

Ushtarët shqiptarë kanë pikasur lëvizje të dyshimta tek 3 persona të cilët kanë tentuar të hyjnë fshehurazi në Uzinë, dhe janë afruar për t’i larguar.

Lexo Edhe:

Në momentin që janë afruar ka patur një përleshje fizike mes ushtarëve shqiptarë dhe tre rusëve, ku njëri prej tyre ka përdorur spraj dhe ka lënë të lënduar ushtarët shqiptarë.

Drejtuesi i Prokurorisë së Elbasanit Kreshnik Ajazi, bëri me dije për gazetarin e Abc, se tre rusët janë arrestuar dhe po hetohen nga antiterrori.

Atyre u janë gjetur dhe sekuestruar mjete fotografike, ku në mikroçipe janë kapur foto të Uzinës./abcnews.al