Taekwondistët i siguruan 10 medalje Kosovës në Kampionatin Ballkanik - Gazeta Express
string(68) "taekwondistet-i-siguruan-10-medalje-kosoves-ne-kampionatin-ballkanik"

Sport

Gazeta Express

06/12/2022 16:27

Taekwondistët i siguruan 10 medalje Kosovës në Kampionatin Ballkanik

Sport

Gazeta Express

06/12/2022 16:27

Taekwondistët e Kosovës janë stolisur me dhjetë medalje në Kampionatin Ballkanik.

Ky kampionat u mbajt gjatë fundjavës në Durrës të Shqipërisë, përcjell Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Kampionati ishte i vlefshëm për grupmoshat e reja dhe senior.

Komiteti Olimpik i Kosovës njoftoi se medalistët janë këta:

Rona Gashi, seniore -57 kg  

Jon Gashi, junior  -73 kg

Jon Krasniqi, kadet -65 kg 

Elion Agushi, junior -63 kg

Don Berisha, senior +87 kg  

Sylejman Vizdiklar, senior -54 kg

Sara Kastrati, seniore -46 kg

Besart Zeqiri, senior -63 kg

Lorent Arifi, senior -63 kg

Bled Tufa

/Gazeta Express/