Serbia provokon Kosovën e Malin e Zi edhe nëpër evente sportive, vendos në skenë një këngëtare që i këndon ‘Botës Serbe’ - Gazeta Express
string(117) "serbia-provokon-kosoven-e-malin-e-zi-edhe-neper-evente-sportive-vendos-ne-skene-nje-kengetare-qe-i-kendon-botes-serbe"

Serbia provokon Kosovën e Malin e Zi edhe nëpër evente sportive, vendos në skenë një këngëtare që i këndon ‘Botës Serbe’

Lajme

Gazeta Express

23/04/2024 9:18

Serbia vazhdon promovimin dhe provokimin e idenë së projektit “Bota Serbe”.

Në rrjetet sociale është shfaqur një video e një artisti të panjohur duke kënduar për botën serbe në hapjen e një ceremonie në boks për femra.

Lexo Edhe:

Bëhet fjalë për ceremoninë e hapjes së kampionatit evropian të boksit “Ceremonia e Hapjes, Kampionati Evropian i Boksit për Burra dhe Femra EUBC, Beograd 2024”

Këngëtarja e panjohur e ceremonisë së hapjes numëron pjesët e territorit që janë të nevojshme për lumturinë e mikpritësit të kampionatit.

Ajo ka përmendur Kosovën dhe Malin e Zi si pjesë të asaj bote serbe, derisa në sallë ishin pjesëmarrës edhe zyrtarë të Serbisë