Rezultatet nga 7 ndeshjet e zhvilluara sonte në Ligën e Kombeve - Gazeta Express
string(63) "rezultatet-nga-7-ndeshjet-e-zhvilluara-sonte-ne-ligen-e-kombeve"

Rezultatet nga 7 ndeshjet e zhvilluara sonte në Ligën e Kombeve

Sport

Gazeta Express

23/09/2022 23:28

Liga e Kombeve vazhdoi edhe këtë të premte me ndeshjet e radhës në kuadër të xhiros së pestë dhe të parafundit në fazën e grupeve.

Italia shënoi fitore minimale 1:0 në derbin e ditës së sotme, ndaj Anglisë – shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Me rezultatin e njëjtë fitoi edhe Hungaria në udhëtim te Gjermania.

Në ndeshjet tjera fitore regjistruan edhe Gjeorgjia, Bosnje-Hercegovina, Estonia dhe Bullgaria.

Ndeshja e vetme në të cilën nuk pati fitues ishte ajo mes Finlandës dhe Rumanisë, që u mbyll me shifrat 1:1.

Rezultatet nga ndeshjet e zhvilluara këtë të premte:

/Gazeta Express/