Rasti i parë me koronavirus në Serie B - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

06/04/2020 21:20

Rasti i parë me koronavirus në Serie B

Futboll

Gazeta Express

06/04/2020 21:20

Në Serie B ka ndodhur rasti i parë me koronavirus.

Është mesfushori i Venezias, Antonio Junior Vacca që ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Klubi ka njoftuar për këtë në një njoftim zyrtar duke treguar se ai është në vet-izolim dhe është përmirësuar dukshëm dhe se më nuk po tregon simptoma, raporton Gazeta Express.