Pse u arrestua Leka Zogu në vitin 1977 në Bangkok - Gazeta Express
string(49) "pse-u-arrestua-leka-zogu-ne-vitin-1977-ne-bangkok"

Lajme

Gazeta Express

29/08/2021 21:53

Pse u arrestua Leka Zogu në vitin 1977 në Bangkok

Lajme

Gazeta Express

29/08/2021 21:53

“The Daily Colonist” ka botuar, me 3 prill 1977, në faqen n°44, një shkrim në lidhje me arrestimin e Mbreti Leka Zogu I në Bangkok, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar:

Bangkok – “Tij Leka Mbret Shqptarvet”, i cili e quan veten Mbreti Leka i Shqiptarëve, është arrestuar për armëmbajtje pa leje.

Lexo Edhe:

Ai pretendon të jetë kreu i qeverisë shqiptare në mërgim dhe udhëheqës i një lëvizje guerile për të përmbysur qeverinë komuniste.

Burimi: