Prishtina nënshkruan me Donte Clark - Gazeta Express
string(39) "prishtina-nenshkruan-me-donte-clark-1-1"

Prishtina nënshkruan me Donte Clark

Sport

Gazeta Express

29/01/2024 19:41

Donte Clark është basketbollisti më i ri i Sigal Prishtinës.

Klubi kryeqytetas ka zyrtarizuar sot marrëveshjen me basketbollistin amerikan, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Clark luan në pozitat 2 dhe 3.

Basketbollisti i gjatë 194 centimetra ka bërë karrierë në Turqi, Ukrainë, Sllovaki, Meksikë, Izrael, Hungari dhe Republikën Dominikane.

Njoftimi nga klubi i Prishtinës:

“Donte Clark i bashkohet Sigal Prishtinës

Ju njoftojmë se, lojtari i pozitave 2-3, amerikani Donte Clark ka nënshkruar me skuadrën e kryeqytetit”. /Gazeta Express/