Princ Leka reagon për sulmin ndaj Berishës: Akt i shëmtuar - Gazeta Express
string(57) "princ-leka-reagon-per-sulmin-ndaj-berishes-akt-i-shemtuar"

Shqiperi

Gazeta Express

07/12/2022 19:52

Princ Leka reagon për sulmin ndaj Berishës: Akt i shëmtuar

Shqiperi

Gazeta Express

07/12/2022 19:52

Sulmi ndaj liderit të opozitës, Sali Berisha ka sjellë reagime të shumta nga figurat poblike vend.

Edhe Princ Leka ka ka shprehur qëndrimin e tij ditën e sotme, teksa është shprehur se është një akt i shëmtuar i dënueshëm dhe i pafalshëm.

Lexo Edhe:

“Akti i djeshëm i dhunshëm ndaj Dr.Berishës, është një akt i shëmtuar, i dënueshëm e i pafalshëm. I uroj Dr.Berishë shërim dhe shëndet të mirë”, shkruan Princ Leka.

Lexo edhe: Po ju, a e patë trailer-in e filmit “Policë për Kokë” me Olsi Bylykun dhe Nik Xhelilajn?

Kujtojmë se një, 31-vjeçar i njohur si Gerti Shehu, sulmoi kreun e PD-së Sali Berisha, teksa ky i fundit ishte duke marshuar drejt bulevardit “Dëshmorët e Kombit” për të marrë pjesë në protestë.

31-vjeçari goditi me grusht në fytyrë Berishën duke e gjakosur.

/Gazeta Express