Polonia shpreson ta ketë Lewan në dispozicion për lojën e dytë - Gazeta Express
string(62) "polonia-shpreson-ta-kete-lewan-ne-dispozicion-per-lojen-e-dyte"

Polonia shpreson ta ketë Lewan në dispozicion për lojën e dytë

Euro 2024

Gazeta Express

11/06/2024 15:35

Kombëtarja e Polonisë është në ankth.

Robert Lewandowski pësoi lëndim mbrëmë në ndeshjen miqësore me Turqinë.

Lexo Edhe:

Dhe, kjo ka bërë që veterani i sulmit dhe lojtari kryesor i polakëve, ta ketë në pikëpyetje pjesëmarrjen në Euro 2024.

Sulmuesi i Barcelonës e pësoi një tërheqje muskulore, e cila do t’ia humbë atij së paku ndeshjen hapëse të polakëve kundër Holandës, shkruan “Gazeta Express”.

Kombëtarja e Polonisë dëshiron të bëjë gjithçka që është e mundshme për ta pasur në dispozicion ish-futbollistin e Borussia Dortmundit dhe të Bayern Munichut.

Më saktësisht, Polonia në lojën e dytë të grupit do të përballet me Austrinë, kur edhe e pret rikthimin e Lewas.

Kurse, lojën e tretë do ta ketë me Francën. /Gazeta Express/