"Plisat" akuzojnë basketbollistin e Bashkimit se përdori racizëm ndaj dy lojtarëve të Prishtinës - Gazeta Express

Basketboll

Gazeta Express

27/02/2021 21:25

“Plisat” akuzojnë basketbollistin e Bashkimit se përdori racizëm ndaj dy lojtarëve të Prishtinës

Basketboll

Gazeta Express

27/02/2021 21:25

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Por, në çerekun e fundit u dëgjuan disa fyerje raciste nga lojtarët e Bashkimit kundër basketbollistëve të Prishtinës.

“Plisat” kanë reaguar në faqen e tyre në Facebook se basketbollisti i Prizrenit, Musab Mala fyu në baza raciste lojtarët e Prishtinës,Tevin Mack dhe Nigel Johnson.

Reagimi i tyre:

/Gazeta Express/