Peja e fiton derbin ndaj Prishtinës në kryeqytet - Gazeta Express
string(48) "peja-e-fiton-derbin-ndaj-prishtines-ne-kryeqytet"

Peja e fiton derbin ndaj Prishtinës në kryeqytet

Sport

Gazeta Express

03/02/2024 19:08

Derbi i javës së 20-të në Superligën e Kosovës në basketboll i ka takuar Pejës.

Kampionët në fuqi të Kosovës triumfuan në udhëtim ndaj Sigal Prishtinës, në një ndeshje tejet interesante dhe dramatike, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Derbi i zhvilluar në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve përfundoi me rezultatin 66:69.

Larry Thomas shkëlqeu në fitoren e pejanëve me 24 pikë, teksa u ndihmu nga Musab Mala që shtoi 11 sosh.

Te prishtinasit u dalluan Shaheed Davis me 17 pikë dhe Dante Clark me 16 sosh.

Peja, që renditet e dyta në tabelë me 35 pikë të grumbulluara, tani numëron 15 fitore e pesë humbje në Superligë.

Për Prishtinën sonte ishte humbja e shtatë këtë sezon, krahas 13 fitoreve. Prishtina është e treta në tabelë me 33 pikë. /Gazeta Express/