Parashikimi i motit për javën e ardhshme


Gazeta Express
17 Mars 2019 23:53

Gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat ditën e martë vende-vende parashihen të sjellin riga të dobëta shiu.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-7m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Te fundit


Kthehu lart