Orari i FIBA European Challenger në Prishtinë - Gazeta Express

Basketboll

Gazeta Express

11/08/2021 18:30

Orari i FIBA European Challenger në Prishtinë

Basketboll

Gazeta Express

11/08/2021 18:30

Nga 16 deri më 21 gusht do të mbahet FIBA European Challenger për U16 te meshkujt.

Në këtë Evropian do të marrin pjesë Kosova, Shqipëria, Luksemburgu, Gjibraltari, Malta dhe Moldavia.

Lexo Edhe:

Ky Kampionat ishte dashur të mbahet vitin e kaluar me 11 shtete, por u shty për shkak të pandemisë me Covid 19. Bordi i FIBA Evropës që të gjitha garat e grupmoshave të reja të zhvillohen në formë të Challenger.

Në Prishtinë do të zhvillohen tri ndeshje brenda ditës. Evropiani fillon të hënën (16 Gusht), ndërsa përfundon të shtunën (21 Gusht), ku do të dihet se cila kombëtare do të triumfojë.

Orari

16 Gusht (e hënë)

14:00 Shqipëria-Gjibraltari

17:00 Malta-Kosova

20:00 Moldavia-Luksemburgu

17 Gusht (e martë)

14:00 Gjibraltari-Malta

17:00 Kosova-Moldavia

20:00 Luksemburgu-Shqipëria

18 Gusht (e mërkurë)

14:00 Shqipëria-Moldavia

17:00 Gjibraltari-Kosova

20:00 Malta-Luksemburgu

20 Gusht (e premte)

14:00 Malta-Moldavia

17:00 Kosova-Shqipëria

20:00 Luksemburgu-Gjibraltari

21 Gusht (e shtunë)

14:00 Gjibraltari-Moldavia

17:00 Shqipëria-Malta

20:00 Luksemburgu-Kosova