Ndryshon orari i ndeshjes Prishtina - Vëllaznimi - Gazeta Express
string(46) "ndryshon-orari-i-ndeshjes-prishtina-vellaznimi"

Ndryshon orari i ndeshjes Prishtina – Vëllaznimi

Sport

Gazeta Express

16/04/2024 17:06

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka vendosur për shtyren e ndeshjes mes Sigal Prishtinës dhe Vëllaznimit.

Ky vendim vije pasi Presidentja e vendit tonë ditën e nesërme e ka shpallur ditë zie, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ndeshja e tretë çerekfinale ishte e paraparë për t’u zhvilluar nesër mbrëma (e mërkurë), teksa tani është konfirmuar se do të luhet të enjten.

Përballja do të nisë në ora 20:00 dhe do të zhvillohet në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve.

Kujtojmë se fituesi i këtij takimi do të kalojë në gjysmëfinale të “Play-Offit”.

Seria çerekfinale është e barabartë – 1:1. /Gazeta Express/