NAVI – Vitality, finalja e madhe e Blast Premier - fituesi i merr 200 mijë euro - Gazeta Express
string(74) "navi-vitality-finalja-e-madhe-e-blast-premier-fituesi-i-merr-200-mije-euro"

NAVI – Vitality, finalja e madhe e Blast Premier – fituesi i merr 200 mijë euro

Sporte tjera

Gazeta Express

19/06/2022 8:44

Tashmë dihen edhe dy finalistët e turneut të madh të CS:GO.

Natus Vincere (NAVI) dhe Vitality janë dy ekipet finaliste, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Dy ekipet eliminuan skuadrat më të forta në botë për ta siguruar një vend në finale.

NAVI mposhti ekipin numër një në botë, FaZe në çerekfinale, duke e dominuar totalisht, kurse në gjysmëfinale mposhti ekipin OG.

Në anën tjetër, Vitality mposhti ENCE-n, ekipin e dytë në botë, kurse në gjysmëfinale fitoi ndaj G2 në një ndeshje të bukur.

Fituesi i këtij turneu do t’i fitojë 200 mijë dollarë, kurse vendi i dytë i ka të garantuara 85 mijë dollarë. /Gazeta Express/