Morena Taraku ua kujton betimin e Hipokratit infermierëve të Kosovës - Gazeta Express
string(68) "morena-taraku-ua-kujton-betimin-e-hipokratit-infermiereve-te-kosoves"

Yjet

Gazeta Express

02/11/2022 22:31

Morena Taraku ua kujton betimin e Hipokratit infermierëve të Kosovës

Yjet

Gazeta Express

02/11/2022 22:31

Këngëtarja dhe bukuroshja kosovare, Morena Taraku është njëra prej të parave yje që ka reaguar për rastin që ka ndodhur sot në Pejë, kur një e moshuar keqtrajtohet në një azil te të moshuarve në Pejë

Bukuroshja Morena Taraku ka reaguar për dhunën që ndodhi në një spital në Pejë, teksa ia ka kujtuar stafit mjekësorë dhe infermierëve “Betimin e Hipokratit” që ajo e ka quajtur “Ligj i Hipokratit”.

Lexo Edhe:

“Zhveshe atë uniformë se nuk të paska hije e mos i njollos edhe të tjerët. Ligji i Hipokratit nuk t’ka shti mu përbetu për dhunë as për dajak, as për dhunë psiqike të pacientëve, por t’ka shti me u përbetu deri në vdekje me kon ndihma e tyre”, ka shkruar ajo në storin e saj.

Në fund ajo ka postuar një foto me babanë e saj, regjisorin dhe profesorin në Akademinë e Arteve, Selami Taraku.

Ajo ka vazhduar edhe me fjalë të tjera ku kanë akuzuar pjesëmarrësit në këtë keqtrajtim që ka tronditur mbarë opinionin kosovar. /GazetaExpress/