Lëngu i cili ofron shumë benefite shëndetësore! - Gazeta Express
string(46) "lengu-i-cili-ofron-shume-benefite-shendetesore"

Lëngu i cili ofron shumë benefite shëndetësore!

Gazeta Express

07/08/2020 12:56

Jaffa Champion Lemonade është lëngu që përmban shumë përfitime shëndetësore në lëngun e saj, pasi që përbërësi tij kryesor, limoni, përmban një sërë benefitesh për shëndetin tonë.

Disa nga to janë: prezenca e lartë e vitaminës C dhe vitaminës A, bakër, kalcium, hekur, magnez, kalium, zink, fosfor, e mbi gjitha zvogëlon rrezikun nga sulmet e zemrës dhe sëmundjet e lëkurës.

Lexo Edhe:

Por jo vetëm kaq, shija e Jaffa Champion Lemonade do të sjellë freski maksimale gjatë ditëve të ngrohta verës për ju konsumatorë!

Zgjedh Jaffa Champion Lemonade, zgjedh lëngun më të mirë për shëndetin tuaj.