Kurti në Shkup: Plani i Rritjes dhe Tregu i Përbashkët i Procesit të Berlinit ta përshpejtojnë anëtarësimin e rajonit në BE - Gazeta Express
string(122) "kurti-ne-shkup-plani-i-rritjes-dhe-tregu-i-perbashket-i-procesit-te-berlinit-ta-pershpejtojne-anetaresimin-e-rajonit-ne-be"

Kurti në Shkup: Plani i Rritjes dhe Tregu i Përbashkët i Procesit të Berlinit ta përshpejtojnë anëtarësimin e rajonit në BE

Lajme

Gazeta Express

22/01/2024 8:43

Zyra e Kryeministrit ka dërguar sot një njoftim për darkën e mbrëmshme në Shkup ku shefi i Qeverisë ka marrë pjesë bashkë me liderë të rajonit dhe zyrtarë nga ShBA dhe BE.

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë mbrëmë në darkën e liderëve të shtruar nga Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski.

Lexo Edhe:

“Gjatë darkës, kryeministri theksoi se Plani i Rritjes dhe Tregu i Përbashkët Rajonal i Procesit të Berlinit duhet të përshpejtojnë anëtarësimin e Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian dhe fondet e BE-së duhet të jenë të ndërlidhura me vlerat e BE-së”, thuhet në njoftim.