Sot mbahet samiti i BE-së në Shkup, pritet të ketë deklarata nga Kurti, Rama e Vuçiq

Liderë rajonalë të Ballkanit Perëndimor dhe zyrtarë tjerë të lartë do të mblidhen sot në Shkup të Maqedonisë së Veriut, për të marrë pjesë në punimet e konferencës së Bashkimit Evropian për rritje ekonomike të rajonit. Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski sot do të jetë nikoqir i takimit të liderëve nga rajoni kushtuar … Continue reading Sot mbahet samiti i BE-së në Shkup, pritet të ketë deklarata nga Kurti, Rama e Vuçiq