Kosova mëson kundërshtarët për “Euro 2026” - Gazeta Express
string(40) "kosova-meson-kundershtaret-per-euro-2026"

Kosova mëson kundërshtarët për “Euro 2026”

Sporte tjera

Gazeta Express

21/03/2024 17:39

Të enjten pasdite në Kopenhagë të Danimarkës është tërhequr shorti i fazës kryesore kualifikuese për Kampionatin Evropian për hendbollistë, Euro 2026.

Në këto kualifikime do të paraqitet edhe Kombëtarja jonë.

Lexo Edhe:

Kosova është në grupin e gjashtë së bashku me  Holandën, Ishujt Faroe dhe Ukrainën.

Grupi është sfidues por Kombëtarja jonë e synon kualifikimin historik në Evropian.

Dy të parët në grup kualifikohen në Euro 2026 e po ashtu katër kombëtaret më të mira prej tetë grupeve sa janë gjithsej.

Ndeshjet zhvillohen prej tetorit të këtij viti deri në maj të vitit të ardhshëm.