Kosova kthehet nga Grand Slam-i i Gjeorgjisë me tri medalje të argjendta - Gazeta Express
string(72) "kosova-kthehet-nga-grand-slam-i-i-gjeorgjise-me-tri-medalje-te-argjendta"

Kosova kthehet nga Grand Slam-i i Gjeorgjisë me tri medalje të argjendta

Sporte tjera

Gazeta Express

26/03/2023 12:16

Sot ka përfunduar garimi i xhudistëve kosovare në Grand Slamin që u mbajt në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Sot garoi Loriana Kuka në kategorinë deri në 78 kilogramë, por u ndal qysh në raundin e dytë.

Lexo Edhe:

Ajo u mund me ëaza-ari nga italiania Alice Bellandi, duke mbetur pa medalje.

Në raundin e parë, Kuka triumfoi me IPPON ndaj xhudistes britanike, Emma Reid.

Megjithatë, ekipi i Kosovës në xhudo arriti të fitonte tri medalje të argjendta, nga gjashtë garuese që morën pjesë.

Distria Krasniqi, Nora Gjakova dhe Laura Fazliu u stolisën me medalje të argjendta.

Kurse, Loriana Kuka, Flaka Loxha dhe Erza Muminoviq mbetën pa medalje. /Gazeta Express/