Konfirmohen 258 raste të reja me koronavirus në Kosovë - Gazeta Express
string(54) "konfirmohen-258-raste-te-reja-me-koronavirus-ne-kosove"

Gazeta Express

30/07/2020 15:03

Konfirmohen 258 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Gazeta Express

30/07/2020 15:03

Në Kosovë janë konfirmuar 258 raste të reja me koronavirus, raporton Gazeta Express.

Në njoftimin e IKSHPK-së bëhet e ditur se 196 persona janë shëruar.

Lexo Edhe:

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 480 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 258 raste pozitive. Numri total i rasteve pozitive është 8.104 raste nga 36.050 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 212 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese”, thuhet në njoftim. /Express./