Java e 18-të në Superligë nis sot me dy derbi - Gazeta Express
string(45) "java-e-18-te-ne-superlige-nis-sot-me-dy-derbi"

Java e 18-të në Superligë nis sot me dy derbi

Sport

Gazeta Express

20/01/2024 9:11

Java e 18-të në Superligën e Kosovës në basketboll nis sot me dy ndeshje që pritet të jenë mjaft interesante.

Derbi i kësaj xhiroje do të zhvillohet nga ora 17:00, në palestrën sportive “13 Qershori”, mes Golden Eagle Yllit dhe Pejës, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Të dy skuadrat hyjnë në këtë ndeshje pas humbjeve në javën e kaluar. Ylli u mposht nga Sigal Prishtina, kurse Peja pësoi ndaj Trepçës.

Therandasit janë në vendin e katërt me dhjetë fitore e shtatë humbje, derisa pejanët në vendin e dytë me 12 fitore e pesë humbje.

Ndeshja e dytë në program për sot do të zhvillohet nga ora 19:00, në palestrën sportive “Sezai Surroi”, mes rivalëve lokal, Bashkimit dhe Proton Cable Prizrenit.

Bashkimi hyn në ndeshje me forkë më të mirë, pas dy fitoreve rresht në xhirot paraprake – ndërsa, Prizreni nuk di për fitore tash e tri ndeshje rresht.

Bashkimi është në vendin e gjashtë me gjashtë fitore e 11 humbje, kurse Prizreni në vendin e shtatë me pesë fitore e 12 humbje. /Gazeta Express/