Ja kur do të fillojë saktë meçi mes Haxhi Krasniqit dhe Boesel - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

09/10/2021 23:41

Ja kur do të fillojë saktë meçi mes Haxhi Krasniqit dhe Boesel

Sporte tjera

Gazeta Express

09/10/2021 23:41

Boksieri kosovar, Haxhi Krasniqi do të mundohet ta mbrojë titullin e kampionit të botës në peshat super të mesme, versioni IBO.

34 vjeçari ia ka mundësuar revanshin gjermanit Dominic Boesel, të cilit ia mori titullin e botës, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Meçi do të fillojë rreth orës 23:55, ka konfirmuar për Artmotion, menaxheri i Krasniqit, Luan Dreshaj.

Dje u bënë edhe matjet zyrtare, teksa dy boksierët dolën me peshë 79,3 kilogramë. /Gazeta Express/