iPhone 13 vs iPhone 11: Telefonat inteligjent krahasohen njëri me tjetrin - Gazeta Express
string(72) "iphone-13-vs-iphone-11-telefonat-inteligjent-krahasohen-njeri-me-tjetrin"

iPhone 13 vs iPhone 11: Telefonat inteligjent krahasohen njëri me tjetrin

AutoTech

Gazeta Express

30/06/2021 2:04

Nëse zotëroni një iPhone 11, iPhone 13 mund të mbërrijë në kohën e duhur që ju ta azhurnoni.

iPhone i ri 13 pritet të vijë këtë vjeshtë.

Lexo Edhe:

Përveç një dizajni pak më ndryshe, ky telefon inteligjent pritet të vjen me disa performanca më të mira krahasuar me iPhonet e mëparshëm.

Apple, megjithatë, thuhet se po punon për një bateri më të madhe, dhe softuer të përmirësuar të kamerës, së bashku me një çip të ri Apple A15 Bionic që pritet edhe një herë të bëhet procesori më i shpejtë celular në treg, transmeton Telegrafi.

Për këtë në mendje, këtu janë tiparet më të rëndësishme të reja që do të përcaktojnë iPhone 13 dhe mënyrën se si ato krahasohen me dy gjeneratat e iPhone 11 më të vjetër.

iPhone 13 vs iPhone 11:

iPhone 13 vjen me dizajn të ri të me korniza më të vogla

Madhësia e ekranit e njëjtë 6.1, por iPhone 13 ka ekran OLED me ngjyra më të gjalla krahasuar me LCD në iPhone 11

Çipi më i shpejtë Apple A15 Bionic brenda iPhone 13 vs Apple A13 në iPhone 11

Të dy kanë 4 GB RAM

Kamera të gjera dhe ultrawide në të dyja

Pothuajse e njëjta madhësi e baterisë: 3,095mAh në iPhone 13 vs 3,110mAh në iPhone 11

Skaneri i mundshëm i gjurmëve të gishtave në iPhone 13 (jo i sigurt)

Lidhja më e shpejtë Wi-Fi 6E në iPhone 13.