Hapja e këmbëve për Arta Nitajn gjatë vallëzimit, po konsiderohet problem nga Ilir Shaqiri - Gazeta Express
string(89) "hapja-e-kembeve-per-arta-nitajn-gjate-vallezimit-po-konsiderohet-problem-nga-ilir-shaqiri"

Hapja e këmbëve për Arta Nitajn gjatë vallëzimit, po konsiderohet problem nga Ilir Shaqiri

TV/Film

Gazeta Express

27/09/2022 0:50

Arta Nitaj është një prej konkurrenteve më të komentuara të spektaklit “Dance Albania”.

Megjithëse në mbrëmjen e dytë ajo vallëzoi një “rumba” mjaft sensuale, kritikat nga juria e spektaklit ishin të pashmangshme.

Balerina e mirënjohur Klaudia Pepa, tha se ajo ka ende për të mësuar për të qenë më e zhdërvjellët dhe të transportojë lëvizjet me muzikën.

Ndërkohë, profesionisti Ilir Shaqiri vlerësoi se problemi më i madh te Arta qëndron te hapja e këmbëve, apo elasticiteti i trupit.

“Problemi yt më i madh për mendimim tim është hapja e këmbëve sepse je e mbyllur, kupton? Elasticiteti ka të bëjë shumë sepse duhet të punosh shumë sparkatën. Pjesën e sipërme të trupit ti e punon shumë bukur, rumba, por pjesa poshtë përveçse je e mbyllur ke shumë pak elasticitet. Puno me sparkatën, me gjithë partnerin. Nuk e di a është dakord partneri në këtë rast”, tha Iliri, transmeton telegrafi.

Ndërkohë, lidhur me kritikën pasoi edhe përgjigja e partnerit të Artës, balerinit Erind, i cili u shpreh: “Po punojmë çdo ditë e çdo javë me hapjen e të gjitha këto”.

Nga nata e dytë përndryshe u eliminia aktorja dhe modelja kosovare, Arbnora Ademaj.