Haki Abazi nuk shkon në Kuvend, lë të kuptohet për probleme mes tij dhe “lidershipit” - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

23/11/2021 18:40

Haki Abazi nuk shkon në Kuvend, lë të kuptohet për probleme mes tij dhe “lidershipit”

Lajme

Gazeta Express

23/11/2021 18:40

Deputeti i Lëvizjes Vetëvëndosje, Haki Abazi nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme të Kuvendit.

Abazi përmes një postimi në Facebook tha se kjo është hera e parë që nuk ka marrë pjesë në një seancë të Kuvendit që nga zgjedhja e tij si deputet.

Lexo Edhe:

Abazi tha se ka një sër faktorësh që e kanë shtyer ta bëjë këtë veprim në këtë kohë por që nuk ka sqaruar asgjë më shumë.

“Të gjitha i kam transmetuar tek lidershipi dhe pres që të adresohen me kujdes dhe në kohë”, ka shkruar Abazi.

Gazeta Express ka kontaktuar deputetin Abazi por i njëjti nuk ka pranuar të jap më shumë detaje nga ato që ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook.

Postimi i plotë:

Të dashur qytetarë- votues

Është hera e parë që sot nuk kam marrë pjesë në seancën e Kuvendit që nga zgjedhja ime deputet në këtë përbërje.

Ka një sër faktorë që më ka shtyer të bëjë këtë veprim dhe në këtë kohë. Të gjitha i kam transmetuar tek lidershipi dhe pres që të adresohen me kujdes dhe në kohë.

Ju falëmnderit për mirëkuptim për mospjesmarrjen sot.