Edhe 36 raste të reja me koronavirus në Kosovë — shërohen 5 pacientë të tjerë - Gazeta Express
string(76) "edhe-36-raste-te-reja-me-koronavirus-ne-kosove-sherohen-5-paciente-te-tjere1"

Edhe 36 raste të reja me koronavirus në Kosovë — shërohen 5 pacientë të tjerë

Gazeta Express

15/04/2020 22:10

IKSHPK ka bërë të ditur se sot janë konfirmuar  pozitiv edhe 36 persona me virusin Covid-19 në Kosovë.  Po ashtu, pesë persona janë shëruar pasi kanë dalë negativ në testin e dytë.

Rastet e reja janë të gjitha raste kontakti. Nëntë janë nga komuna e Ferizajt, tetë nga komuna e Kamenicës. Pesë nga Prizreni, tre nga Gjakova, dy nga kryeqyteti, dy nga Mitrovica e Veriut dhe nga një rast në  Suharekë, Lipjan, Ramjan-Viti, Banjë-Malishevë, Studenicë-Istog, Lëbushë-Deçan dhe Zveçan.

Lexo Edhe:

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 71.

Në komunën e Deçanit ky është rasti i parë i konfirmuar.

IKSHPK bën thirrje që të respektohen rekomandimet në mënyrë që të  luftohet virusi.

Kjo është komunikata e plotë e IKSHPK: