Dy ndeshje sot në basketboll - Gazeta Express
string(30) "dy-ndeshje-sot-ne-basketboll-2"

Basketboll

Gazeta Express

14/01/2024 11:26

Dy ndeshje sot në basketboll

Basketboll

Gazeta Express

14/01/2024 11:26

Superliga e Kosovës në basketboll vazhdon sot me dy ndeshje tjera në program.

Vëllaznimi do të ndeshet me Proton Cable Prizrenin, ku fitorja është shumë e vlefshme për të dy skuadrat.

Lexo Edhe:

Kuqezinjtë janë vendin e pestë me shtatë fitore e nëntë humbje, kurse prizrenasit kanë pesë fitore e 11 humbje, andaj sfida është shumë e rëndësishme.

Takimi i fundit zhvillohet ndërmjet Istogut dhe Bashkimit.

Istogasit që për herë të parë janë në Superligë, kanë një fitore e 15 humbje, ku fitoren e vetme e kanë ndaj prizrenasve, që kanë pesë fitore e 11 humbje.