Çmimi i arit ‘fluturon’ në Kosovë, bie interesimi për blerje - Gazeta Express
string(57) "cmimi-i-arit-fluturon-ne-kosove-bie-interesimi-per-blerje"

Çmimi i arit ‘fluturon’ në Kosovë, bie interesimi për blerje

Lajme

Gazeta Express

02/08/2022 20:32

Sezoni i verës, pos që njihet për ardhjen e mërgimtarëve, edhe dasmat janë të shumta nëpër gjithë trevat e Kosovës. Kur një çift vendosë të martohet, çdo gjë përcillet sipas traditave shqiptare. Njëra nga to që konsiderohet si traditë dhe një dhuratë e vlefshme për çiftin, është edhe ari.

Gazetar: Liridon Spahiu

Lexo Edhe:

Sipas argjendarëve në qytetin e Prizrenit, këtë vit ka pasur shumë luhatje në çmime.

Se ka pak interesim e ngritje të çmimeve në ari e thonë edhe qytetarët.