Çka të dëgjoni, shihni, ngrëni këtë javë? - Gazeta Express
string(38) "cka-te-degjoni-shihni-ngreni-kete-jave"

Çka të dëgjoni, shihni, ngrëni këtë javë?

Muzike

Gazeta Express

18/06/2024 19:25

Autorja e podkastit Suzanne që transmetohet në programin Gjesi në T7, cdo javë sjell një listë të eventeve, koncerteve, shfaqjeve kryesore të javës, por edhe recenzione të muzikës, filmave dhe restoraneve në Kosovë dhe Shqipëri që mund të vizitohen. Duke marrë parasysh se shkrime të tilla ka pak në pejsazhin medial, ju rekomandojmë të shihni listën më të re të Arlindës që quhet Monday Marks.

Për këtë javë, muzika e përzgjedhur janë krijimet e reja të muzicienteve Elsa Mala dhe Eljesa Beka. Elsa është edhe aktore e famshme nga filmi Bota Jonë që u tregua në Venedik, por kësaj rradhe vjen me muzikë melodike me tinguj elektronik dhe rock. Eljesa I takon botës së muzikës elektronike, por tani vjen me një album të ri, pjesë e një projekti artistik të kuruar nga Rina Meta.

Lexo Edhe:

Kino Lumbardhi ka një program special filmash në Prizren, ndersa artistja Laureta Hajrullahu ka një ekspozitë në qendren e artit Bazament në Tiranë. Ndërsa nëse jeni për pasta të freskëta, Monday Marks ju sjell një rekomandim për një restoran të Prishtinës. Lexoni tërë listën në faqen qe Suzanne:  https://open.substack.com/pub/suzannepodcast/p/monday-marks-17-qershor?r=2yt6qb&utm_medium=ios