Bostoni triumfon ndaj Cleveland, e rikthen epërsinë në serinë finale - Gazeta Express
string(67) "bostoni-triumfon-ndaj-cleveland-e-rikthen-epersine-ne-serine-finale"

Basketboll

Gazeta Express

12/05/2024 13:28

Bostoni triumfon ndaj Cleveland, e rikthen epërsinë në serinë finale

Basketboll

Gazeta Express

12/05/2024 13:28

Boston Celtics rikthyen epërsinë në gjysmëfinalen e tyre të Konferencës Lindore të NBA kundër Cleveland Cavaliers me një fitore 106-93.

Bostoni, i cili u mposht nga Cavaliers në shtëpi në ndeshjen e dytë, kaloi çerekun e parë me dy pikë dhe nuk e hoqi kurrë epërsinë.

Lexo Edhe:

Celtics tani kryesojnë 2-1 në seri, me ndeshjen e katërt në Cleveland të hënën.

Jayson Tatum shënoi 33 pikë për Celtics, ndërsa Jaylen Brown shtoi 28.