Big Bang, Gjiko dhe Buta bashkohen për “Tento” - Gazeta Express
string(43) "big-bang-gjiko-dhe-buta-bashkohen-per-tento"

Muzike

Gazeta Express

06/06/2023 23:10

Big Bang, Gjiko dhe Buta bashkohen për “Tento”

Muzike

Gazeta Express

06/06/2023 23:10

Big Bang, Gjiko dhe Buta e kanë publikuar bashkëpunimin muzikor të titulluar “Tento”.

Kënga e re është pjesë e EP të publikuar ditë më parë, të cilën autorët e kanë titulluar “Manuali”.

Lexo Edhe:

Producenti i shumë hiteve, Big Bang, qëndron prapa këtij projekti dhe shtëpia incizuese REDBOX Entertainment.

Teksti i këngës “Tento” është shkruar nga dy reperët, Gjiko dhe Buta.

Xhirimi i videoklipit muzikor është bërë nën regjinë e Alban Selimajt.