77-vjeçari nga Rahoveci viktima e radhës e COVID-19, kishte edhe sëmundje të tjera - Gazeta Express
string(78) "77-vjecari-nga-rahoveci-viktima-e-radhes-e-covid-19-kishte-edhe-semundje-tjera"

77-vjeçari nga Rahoveci viktima e radhës e COVID-19, kishte edhe sëmundje të tjera

Gazeta Express

08/05/2020 11:31

Klinika Infektive e QKUK-së ka njoftuar se sot ka vdekur një 77-vjeçar nga Rahoveci, si pasojë e infektimit me COVID-19, raporton Express

Përmes një postimi në faqen zyrtare, Qendra Klinike dhe Universitare ka njoftuar se ai ka pasur edhe sëmundje kronike të veshkave dhe ka qenë në dializë.

Lexo Edhe:

“Sot në ora 10 : 30, ka ndërruar jetë pacienti i lindur me 1943 nga Rahoveci, i cili përpos infeksionit me Covid -19 ka pasur edhe sëmundje kronike të veshkave dhe ka qenë në dializë”, thuhet në njoftim.

Aktualisht në Infektivë po trajtohen tetë të prekur me COVID-19.

Pesë raste janë në gjendje stabile, derisa tri raste janë në trajtim me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

Nga kjo Klinikë, sot lirohen pesë pacientë të shëruar nga infeksioni me Covid -19. /Gazeta Express