4 raste pozitive me Covid-19 në Kosovë, 22 të shëruar - Gazeta Express
string(52) "4-raste-pozitive-me-covid-19-ne-kosove-22-te-sheruar"

Gazeta Express

04/05/2020 20:12

4 raste pozitive me Covid-19 në Kosovë, 22 të shëruar

Gazeta Express

04/05/2020 20:12

IKSHPK bën të ditur se sot pas testimit të 254 mostrave të dyshimta me Covid-19, vetëm 4 kanë dalë pozitive. Po ashtu, 22 persona janë shëruar.

Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Mitrovicës 2 raste (sipas vendbanimit: 2 raste Rekë) dhe me nga një rast vendbanimet: Rahovec dhe Zhur-Prizren.

Lexo Edhe:

Numri total i të shëruarve ka shkuar në 403.

IKSHPK bën thirrje që të respektohen rrekomandimet që sa më shpejt të dilet nga kjo krizë pandemie. /Express/