Zyrtare: Përforcohet Chelsea - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

28/07/2021 18:28

Zyrtare: Përforcohet Chelsea

Futboll

Gazeta Express

28/07/2021 18:28

Marcus Bettinelli është blerja më e re e Chelseat.

Bettinelli është transferuar në “Stamford Bridge” si lojtar i lirë, pasi i skadoi kontrata me Fulham.

Lexo Edhe:

Ai do të zëvendësojë të larguarin, Willy Caballero.

“Është klub special, gjithmonë kam ëndërruar të jem pjesë e kësaj familjeje, dhe në fund jam. Vite më parë , kur isha më i ri, kishte bisedime me klubin, por për arsye të ndryshme nuk ndodhi, por tani jam këtu dhe shumë i lumtur”, u shpreh portieri i ri i Chelsea.

Ai ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me Chelsean. /Gazeta Express/